קולונסקופיה הכנה עם מוביפרפ

הזמנה לבדיקת קולונוסקופיה - הכנה עם מוביפרפ (MOVIPREP )

קולונוסקופיה היא בדיקה המתבצעת באמצעות צינור גמיש עם מצלמת וידאו בקצהו המוחדר דרך פי הטבעת ומאפשרת לרופא לבדק את המעי הגס לכל אורכו. הבדיקה נמשכת כ- 30 דקות .לפני הבדיקה תקבל/י זריקת הרגעה דרך הוריד על מנת להפחית את תחושת אי הנוחות בזמן הבדיקה.  במהלך הבדיקה ניתן להסיר פוליפים מהמעי הגס או לקחת דגימות. -הסיכונים בבדיקה נדירים ( כ 1/2000) וכוללים דימום, נקב בדופן המעי ותופעות לוואי של הטשטוש  (ירידה בדופק, נשימה או לחץ הדם, הפרעות בקצב הלב).

-לפני הבדיקה תתבקש/י לחתום על טופס הסכמה כתנאי לבצוע הבדיקה

הכנה לבדיקה
  • שבוע לפני הבדיקה להפסיק:
 כדורי ברזל, תכשירים נוגדי קרישה כגון פלויקס (Plavix) לאחר התיעצות עם הרופא המטפל.   קומדין יש להפסיק בתאום עם הרופא המטפל 5 ימים לפני הבדיקה, ניתן לקחת קלקסן עד 12 שעות לפני הבדיקה. על חולי סכרת להתאים טיפול עם הרופא המטפל. אין להפסיק תרופות למחלת לב או יתר ל"ד לפני הבדיקה, ניתן לקחת עם מעט מים בבוקר הבדיקה.
  • 3 ימים לפני הבדיקה.
-אסור לאכול פרות וירקות , מוצרים מחיטה מלאה או גרעינים. -מותר לאכול בשר עוף או הודו, דגים, מוצרי חלב, פסטה, אורז, תפוח אדמה מבושל, לחם לבן או חלה  ללא גרעינים, דבש, קורנפלקס (ללא סיבים) ומרק צח אפשר לשתות מים,מיצים מסוננים,קפה או תה.
  • 24 שעות לפני הבדיקה
-אין לאכול מזון כלל, יש להקפיד על שתיית נוזלים מרובה עד שעתיים לפני הבדיקה למניעת  התייבשות (מותר לשתות: מים, מיצים ממותקים , תה, מרק  צח, משקאות קלים, דבש). הוראות הכנת התמיסה: יש לצרף את תוכן שתי השקיות, שקית מס' 1 ושקית מס' 2 לכלי מדידה ולהוסיף מים על מנת להשלים לנפח של ליטר תמיסה. יש לערבב היטב את האבקה במים עד המסה מלאה של האבקות וקבלת נוזל צלול או מעט מעורפל. בדרך כלל לוקח כ-5 דקות להמס את האבקה במים. ניתן לשתות את התמיסה עד 24 שעות מרגע הכנתה. יש לשמור את התמיסה בקירור. אם הבדיקה בבוקר (עד 11:00): ביום לפני הבדיקה יש לשתות את ה  Moviprep בקצב של כוס כל 10-15 דקות משעה 16:00  ואת המנה השניה משעה 22:00, יש לקחת 2 כדורי Laxadin  בשעה 20:00. חשוב לשתות 6-8 כוסות נוזלים ב 4 השעות שאחרי כל מנה ולהמשיך לשתות נוזלים עד שעתיים לפני הבדיקה. אם הבדיקה בצהריים(אחרי 11): יש לקחת 2 כדורי Laxadin בשעה 20:00 ולשתות את ה  Moviprep בקצב של כוס כל 10-15 דקות משעה 22:00 ביום שלפני הבדיקה. יש לקחת את המנה השנייה כ 6 שעות לפני מועד הבדיקה. חשוב לשתות 6 כוסות נוזלים אחרי כל  שקית ולהמשיך לשתות נוזלים עד שעתיים לפני הבדיקה.
  • התרופה אסורה לסובלים מחסר G6PD
  הוראות כלליות
  • חובה להגיע לבדיקה עם טופס התחייבות (טופס 17) מקופת החולים שלך
  • זמן ההמתנה הוא משוער אנא היעזרו בסבלנות
  • חובה להגיע  לבדיקה עם מלווה - מאחר ומקבלים זריקת הרגעה .
  • אסור לנהוג ברכב 12 שעות לאחר ביצוע הבדיקה .
  • אחרי הבדיקה מומלץ לאכול ארוחה קלה בלבד עד סוף היום.הקפדה על הוראות ההכנה תאפשר בדיקה יסודית ומהירה של המעי.